Aktualności Biblioteki Miejskiej

Wernisaż wystawy pt. ,,Mandale’’ Jolanty Biedroń

Zdjęcie przedstawia obraz oraz informację o wernisażu wystawy pt. ,,Mandale’’ Jolanty Biedroń, który odbędzie się 21 marca 2024 r. o godzinie 17.00 w Miejskiej Galerii Sztuki.
Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy pt. ,,Mandale’’ Jolanty Biedroń, który odbędzie się 21 marca 2024 r. o godzinie 17.00 w Miejskiej Galerii Sztuki.
Mandala motyw artystyczny, połączenie koła i kwadratu wywodzący się z buddyzmu. Mandale przyszły do artystki wraz z jej wewnętrzną przemianą oraz sprawiły wiele radości i przyniosły ukojenie. Poprzez swoje parce ich autorka pragnie wprowadzić widza w magiczny świat mandali, które dają inspirację i harmonię. Podczas wernisażu nie zabraknie artystycznych wrażeń płynących z prac artystki.
Jolanta Biedroń-limanowianka, ukończyła studia na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Swoją przygodę ze sztuką rozpoczęła w szkole podstawowej pod okiem śp. Stanisława Franczyka, rzeźbiarza i pasjonata sztuki. Zajmuje się również malarstwem olejnym, grafiką, rzeźbą i rysunkiem suchymi pastelami, tworząc pejzaże i własne kompozycje układające się w przekaz zgodny z wyobrażeniem artystki. Jolanta Biedroń jest też edukatorką, prowadzi zajęcia artystyczne z najmłodszymi.
Wróć do góry