Usługi biblioteki

Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej oferuje Czytelnikom szereg usług poszerzających naszą działalność.

Pozastandardowe usługi, które proponuje biblioteka to:

– Czytaki
Czytaki to bardzo proste urządzenia, przyjazne osobom starszym, które w nieskomplikowany sposób pozwoli czytelnikom skorzystać z dobrodziejstw książki mówionej.

Zdjęcie przedstawia czytaki.

– „Książka na telefon”
Świadczymy usługę książki „na telefon” dla naszych Czytelników, którzy nie są w stanie skorzystać z usług biblioteki w jej siedzibie.

Zdjęcie przedstawia książkę oraz ręce, które ją trzymają.

– Cyfrowa Wypożyczalna Academica
Cyfrowa Wypożyczalna Academica z której można skorzystać w Czytelni multimedialnej biblioteki, udostępnia publikacje naukowe ze wszystkich dziedzin: monografie, podręczniki akademickie, artykuły z czasopism fachowych, literatura piękna. Czytelnia posiada terminale, dzięki którym użytkownicy po otrzymaniu loginu i hasła mogą korzystać z publikacji dostępnych w cyfrowej wypożyczalni. Aby skorzystać z oferty, należy zapoznać się z regulaminem Cyfrowej Wypożyczalni Publikacji Naukowych Academica.

Logo Academica-Wypożyczalnia

– Stanowisko komputerowe dla osoby z niepełnosprawnościami
Stanowisko komputerowe dla osoby z niepełnosprawnościami wyposażone jest w specjalistyczną klawiaturę, wielofunkcyjną myszkę, wysokiej jakości słuchawki oraz w uniwersalne oprogramowanie, które pozwala na pełne wykorzystanie możliwości syntezatora mowy. Pozwala również na odczytanie i odsłuchanie tekstu z dokumentów.

Stanowisko dla osób z niepełnosprawnościami

– Warsztaty z nowych technologii
Warsztaty z nowych technologii to poszerzanie kompetencji cyfrowych mieszkańców Powiatu limanowskiego. W Czytelni multimedialnej prowadzimy indywidualne oraz zbiorowe warsztaty dla osób pragnących poszerzać, odkrywać swoje umiejętności w każdym wieku.

Zdjęcie przedstawia seniorów podczas zajęć komputerowych w czytelni multimedialnej.

– Doradztwo Zawodowe
Oferujemy grupowe i indywidualne spotkania z wykwalifikowanym doradcą zawodowym wszystkim tym, którzy chcą lepiej poznać siebie bądź rozpoczynają swoją ścieżkę kariery zawodowej.

Zdjęcie przedstawia dzieci podczas zwiedzania wypożyczani dla dorosłych.

– Terapia zajęciowa
Chętnie wspieramy się w działaniach z organizacjami, stowarzyszeniami i warsztatami terapii zajęciowej. Chcemy przysposabiać osoby z niepełnosprawnościami do pracy, dlatego też zapraszamy do współpracy poprzez zajęcia wdrażające do pracy bibliotecznej.

Zdjęcie przedstawia osoby z ŚDS biorących udział w pracach bibliotecznych.

Wszystkich zainteresowanych naszymi usługami prosimy o kontakt w celu ustalenia szczegółów.

Wróć do góry