Wernisaż wystawy pt. „Rytmy i światłocienie” Ewy Stokłosy.

Zdjęcie przedstawia Joannę Michalik-dyrektor biblioteki oraz Ewę Stokłosę-artystę podczas wernisażu wystawy.

Wczoraj 29 lutego 2024 roku obył się wernisaż wystawy pt. „Rytmy i światłocienie” Ewy Stokłosy. Wernisaż rozpoczął się koncertem córki artystki – Agaty Stokłosy. Wystawę otworzyła Joanna Michalik-dyrektor biblioteki, która przywitała zgromadzonych gości, wśród których byli przedstawiciele sponsorów, władz samorządowych, artyści i miłośnicy sztuki. Dyrektor biblioteki przybliżyła osobę Ewy Stokłosy oraz jej dorobek artystyczny, po czym oddała głos artystce. Ewa Stokłosa wprowadziła zgromadzonych w tematykę swojej wystawy oraz opowiedziała o swojej twórczości. Prace artystki prezentowane w Miejskiej Galerii Sztuki to dzieła niewątpliwie oryginalne, wyrażające jej spojrzenie na otaczający nas świat oraz przyszłość. Znajdziemy w nich odniesienie do Boga, czy też próby uchwycenia Sacrum. Wystawa retrospektywna Ewy Stokłosy obejmuje szeroki zakres jej twórczości artystycznej i wydawniczej. W kręgu twórczej inspiracji artystki jest człowiek i jego rytm życia, cykl przemijania oraz rytmy obecne w architekturze i przyrodzie. W grafikach, malarstwie i ilustracjach autorki widzimy jej wrażliwość oraz sposób postrzegania świata. Wystawę można zwiedzać do 15 marca br. w godzinach pracy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Limanowej.