Zaproszenie do udziału w akcji MARATON CZYTELNICZY dla uczniów klas V – VII,  edycja II.

Zdjęcie przedstawia plakat informujący o II powiatowej edycji konkursu pn. „MARATON CZYTELNICZY”

W roku 2024 Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej organizuje II powiatową edycję konkursu pn. „MARATON CZYTELNICZY”. W tym roku promujemy książki Kornela Makuszyńskiego – prozaika, poety, felietonisty, krytyka teatralnego i publicysty. Liczymy, że wspólne działania zintegrują biblioteki i wypromują czytelnictwo.

Zapraszamy do współudziału wszystkie biblioteki główne /gminne i miejskie/, jako współorganizatorów Konkursu. Zapraszamy szkoły do uczestnictwa w akcji. Zachęcamy młodzież z kl. V – VII do podjęcia czytelniczej rywalizacji. Etap pierwszy odbywał się będzie w siedzibach bibliotek gminnych / miejskich w Powiecie Limanowskim. Etap powiatowy w MBP w Limanowej. Zapraszamy!

Organizator konkursu: Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej

Współorganizatorzy:

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Nowym Sączu Filia w Limanowej,

Biblioteki Miejskie / Gminne Powiatu Limanowskiego,

Honorowy Patronat: Starosta Limanowski, Burmistrz Miasta Limanowa.