Spotkanie z Michałem Wójcikiem, autorem książki „C.k. Sąd Powiatowy w Mszanie Dolnej w latach 1883-1914. Instytucja i ludzie”.

Zdjęcie przedstawia plakat informujący o promocji książki Michała Wójcika w bibliotece w limanowej.

Już 7 marca o godzinie 17:00 zapraszamy do biblioteki na spotkanie z Michałem Wójcikiem, autorem książki „C.k. Sąd Powiatowy w Mszanie Dolnej w latach 1883-1914. Instytucja i ludzie”.

Pan Michał Wójcik – polonista, ekonomista, badacz regionalista – na spotkaniu zaprezentuje swoją najnowszą książkę dotyczącą sądownictwa w powiecie limanowskim na przełomie XIX i XX w. Na przykładzie Limanowej i Mszany Dolnej pokaże, jak ważnym dla rozwoju Galicji była lokalizacja władz administracyjnych i sądowych. Autor ukaże, jak ta sytuacja przekładała się na wzrost prestiżu miejscowości oraz jakie walory ekonomiczne i społeczne były z tą lokalizacją związane.  Znając Pana Michała, zapewniamy, że zrobi to brawurowo, bardzo merytorycznie i ciekawie.