Bartłomiej Bodzek opowiadał o Projekcie ,,Szerpowie Nadziei’’ w bibliotece

Zdjęcie przedstawia Bartłomieja Bodzka, który opowiadał o projekcie Szerpowie Nadziei oraz Joannę Michalik podczas spotkania.
W dniu wczorajszym odbyło się wyjątkowe spotkanie, które zgromadziło zainteresowanych górskimi wspinaczkami i fotografią. Imprezę otworzyła Joanna Michalik Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Limanowej, która przywitała publiczność oraz naszego niezwykłego Gościa Bartłomieja Bodzka – pasjonata gór, sportu i fotografii. Laureata licznych konkursów fotograficznych m.in. Wielkiego Konkursu Fotograficznego National Geographic Polska, zwycięzcę Lądek Mountain Photo Award oraz zwycięzcę Grand Prix tegoż konkursu.
Bohater spotkania opowiadał nie tylko o swoich pasjach, ale przede wszystkim o swoim zaangażowaniu w Projekt ,,Szerpowie Nadziei’’, w którym działa jako fotograf. Celem tej inicjatywy jest pomaganie osobom niepełnosprawnym w spełnianiu ich marzeń o górskich wędrówkach. Wolontariusze fundacji pchają i przenoszą wózki niepełnosprawnych lub noszą ich na plecach w specjalnych nosidłach, a tym, którzy samodzielnie maszerują – służą asekuracją, pomocną dłonią i wsparciem mentalnym. Szerpowie oraz ich Skarby, czyli podopieczni Fundacji, zdobywają Tatry, Rysy. Wzruszające opowieści prelegenta z tych wypraw oraz piękna prezentacja multimedialna, dokumentująca zmagania podczas tych wydarzeń, wywarły niesamowite wrażenie na słuchaczach. Mieliśmy okazję nie tylko podziwiać piękne widoki uwiecznione na zdjęciach, ale na własne oczy zobaczyć trud i radość wolontariuszy wynoszących swoich podopiecznych. Te wspólne chwile nie tylko łączą, ale również zmieniają na zawsze wolontariuszy i podopiecznych. Opowieści Gościa pełne wzruszających momentów sprawiły, że był to wieczór pełen wspólnych emocji i dobrej energii.
Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim, którzy licznie uczestniczyli w tym wyjątkowym wydarzeniu a przede wszystkim Bartłomiejowi Bodzkowi, za piękne i pełne pasji opowieści, które przywracają wiarę w drugiego człowieka.