Kalejdoskop słowa i obrazu z twórcami Ziemi Limanowskiej

Wręczenie nagród w konkursie na wiesz gwarą o Limanowej

Zdjęcie przedstawia komisję konkursową w konkursie na wiersz gwarą Monikę Cepielik, Lidię Marek Jurkowską oraz dyrektor biblioteki-Joannę Michalik .
W dniu wczorajszym ( 25 września) w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Limanowej odbyło się wręczenie nagród w konkursie na wiesz gwarą o Limanowej. Było to ostatnie zaplanowane wydarzenie w ramach projektu ,,Kalejdoskop słowa i obrazu z twórcami Ziemi Limanowskiej’’.
Celem konkursu było:
– przypomnienie bogactwa języka gwary, który powoli zanika w naszym regionie ;
– zainspirowanie młodego pokolenia do poszukiwania źródeł folkloru i sięganie do jego bogactwa,
– ujawnianie i promowanie talentów literackich;
– pobudzanie wrażliwości literackiej i aktywności twórczej wśród mieszkańców Limanowszczyzny;
– promowanie twórców Ziemi Limanowskiej.
Konkurs dedykowany był trzem kategoriom wiekowym: szkoły podstawowe, szkoły ponadpodstawowe oraz dorośli. W każdej z tych kategorii Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców. Poziom wierszy był bardzo zróżnicowany, a autorzy zaprezentowali wyjątkowe bogactwo myśli i twórczej kreatywności.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za podjęcie wyzwania a laureatom serdecznie gratulujemy.
Komisja w składzie:
dr Artur Czesak – językoznawca, dialektolog, leksykograf, juror Limanowskiej Słazy,
Lidia Marek-Jurkowska – pracownik Muzeum Regionalnego Ziemi Limanowskiej, kustosz, opiekun zbiorów bibliotecznych i działu artystycznego w muzeum limanowskim.
Monika Cepielik- studentka pedagogiki wczesnoszkolnej, laureatka ogólnopolskich konkursów gawędziarskich, zainteresowana folklorem, aktywnie działa w zespole regionalnym Zasadnioki,
przyznała następujące miejsca:
Kategoria I – Uczniowie szkół podstawowych
I Miejsce: Katarzyna Zelek
II Miejsce: nie przyznano
III Miejsce: Patrycja Czaja
Kategoria II – Uczniowie szkół ponadpodstawowych
I Miejsce Marta Śmierciak
II Miejsce Aleksandra Szewczyk
II Miejsce Piotr Zelek
III Miejsce Anna Dutka
Kategoria III – Dorośli