Książka ósmym cudem świata

Spotkanie autorskie z Agnieszką Frączek pt. ,,Książka ósmym cudem świata”

Zdjęcie przedstawia dzieci, Agnieszkę Frączek, Joannę Michalik oraz nauczycielki podczas spotkania autorskiego w Limanowej.
22 września, w piękny, słoneczny, piątkowy poranek odbyło się spotkanie autorskie z Agnieszką Frączek pt. ,,Książka ósmym cudem świata”. 📖 Joanna Michalik-Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Limanowej przywitała przybyłe dzieci, wychowawców i opiekunów oraz pisarkę. Agnieszka Frączek to doktor habilitowany językoznawstwa, autorka wielu książek dla dzieci, germanistka i leksykograf więc oczywistym jest, że o książkach wie bardzo dużo. Pani Agnieszka opowiadała o swojej pracy, procesach powstawania książek, a także o poprawnym wysławianiu się. Czytała ciekawe fragmenty swoich książek oraz barwnych wierszy. Autorka przybliżyła historię powstania książki ,,Rany Julek! O tym, jak Julian Tuwim został poetą’’ i opowiedziała ciekawostki o Julianie Tuwimie. Młodzi czytelnicy zadawali wiele interesujących pytań na które pisarka chętnie odpowiadała. Pani Agnieszka wielokrotnie podczas spotkania powtarzała i potwierdzała, że książki są ósmymi cudami świata oraz ,,… że żeby pisać trzeba czytać’’. Na koniec spotkania było pełno uśmiechów, indywidualnych rozmów oraz pamiątkowe dedykacje w książkach autorki.
Spotkanie obyło się jako ostatnie zadanie w ramach projektu „Książka ósmym cudem świata”. Spotkanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury” w ramach programu Partnerstwo dla książki 2023.

Galeria

Wróć do góry