Kalejdoskop słowa i obrazu z twórcami Ziemi Limanowskiej

Komisja oceniła prace w konkursie na wiersz gwarą o Limanowej

Zdjęcie przedstawi osoby oceniające w konkursie.
We wczorajsze popołudnie spotkała się komisja oceniająca prace w konkursie na wiersz gwarą o Limanowej, który były częścią projektu ”Kalejdoskop słowa i obrazu z twórcami Ziemi Limanowskiej”.
Komisja w składzie:
dr Artur Czesak – językoznawca, dialektolog, leksykograf, juror Limanowskiej Słazy,
Lidia Marek-Jurkowska – pracownik Muzeum Regionalnego Ziemi Limanowskiej, kustosz, opiekun zbiorów bibliotecznych i działu artystycznego w muzeum limanowskim.
Monika Cepielik- studentka pedagogiki wczesnoszkolnej, laureatka ogólnopolskich konkursów gawędziarskich, zainteresowana
folklorem, aktywnie działa w zespole regionalnym Zasadnioki,
Jury konkursowe dokonało szczegółowej analizy nadesłanych wierszy i po burzliwej dyskusji wyłoniło zwycięzców.
Gala wręczenia nagród odbędzie się 25 września br. o godzinie 16.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Limanowej.
Konkurs były częścią projektu ,,Kalejdoskop słowa i obrazu z twórcami Ziemi Limanowskiej”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach Programu Promocja Czytelnictwa 2023