Aktualności Biblioteki Powiatowej

Recenzja Joanny Zając-Kapera – książki „Życie usłane kolcami” Mateusza Kęski

Zdjęcie przedstawia okładkę książki i róże.
Wszystkim Czytelnikom przypominamy o spotkaniu autorskim z Mateusz Kęska – profil autorski pt. ,,Czy trudne książki mogą zmienić rzeczywistość?’’, które odbędzie się 16 sierpnia (wtorek) 2022 r. o godz. 16.00.
Wprowadzając w klimat spotkania, proponujemy książki młodego debiutanta. Poniżej recenzja w ramach naszej powiatowej akcji: „Kocha, lubi, recenzuje…” autorstwa Joanna Zając-Kapera z Biblioteka Publiczna Gminy Jodłownik. Dziękujemy 👏👏👏
„Życie usłane kolcami” Mateusza Kęski to książka międzypokoleniowa. Porusza tematykę, bardzo ważną w życiu każdego człowieka. Przedstawia problematykę młodego pokolenia oraz relacje rodziców z dorastającymi dziećmi, wyborów niejednokrotnie bardzo trudnych, przyjaźni, zaufania drugiej osobie, odpowiedzialności oraz walki o życie i przyszłość. Przestrzega przed złym wyborem ale daje również nadzieję na „dobre jutro”.
Książka zawiera dwie historie, które łączą się ze sobą. Młoda dziewczyna zachodzi w ciążę. Okazuje się, że nie może liczyć na pomoc rodziców, a tym bardziej na wsparcie i pomoc ze strony swojego chłopaka. Staje przed dylematem co ma robić.
Jakie będą następstwa i konsekwencje jej wyboru? – od których zależeć będzie życie poczętego dziecka.
I choć bohaterowie są ciężko poranieni „kolcami” to jednak z perspektywy czasu w ich sercach rozkwita (niczym róża) piękny okres pełen nadziei, wiary i miłości.
To niesamowite, że autor – młoda osoba w tak trudnym temacie, podchodzi z tak dojrzałą i wrażliwą obserwacją, postrzeganiem problematyki trudnych decyzji życiowych oraz adopcji.
Książkę rekomenduję zarówno młodzieży jak i dorosłym.
Bardzo polecam !!!!
Musicie koniecznie przeczytać!!!!!!
Do kolejnej recenzji nominuję Basię Kutaj – Biblioteka Publiczna Gminy Jodłownik Filia Krasne-Lasocice.