Aktualności Biblioteki Powiatowej

Z cyklu „Kocha, lubi, recenzuje…”

Zdjęcie przedstawia okładkę książki

Dzień dobry wszystkim czytającym😃 W ramach akcji „Kocha, lubi, recenzuje” sierpniowo – poniedziałkowa polecajka od Biblioteka Publiczna Gminy Jodłownik i Krystyna Pucia 📚
„Spowiedź syna Hitlera” to książka którą polecam miłośnikom historii. Christopher Macht autor książki to niemiecki pisarz mający polskie korzenie. Interesuje się historią, szczególne miejsce zajmują kwestie związane z II wojną światową i biografią Adolfa Hitlera. Na co dzień mieszka w niemieckiej Brandenburgii. Jego żona, Paula, jest Polką.
W swojej książce „Spowiedź syna Hitlera” pokazuje swoją wersję historii, w której Adolf Hitler doczekał się syna, który dziesiątki lat po wojnie odnajduje się w Kołobrzegu. To właśnie tam spotyka się z nim autor i zaczyna swoją przygodę historyczną. Dowiaduje się, o wielu wydarzeniach w Niemczech w czasie II wojny światowej.
Poznajemy historię oczami syna kanclerza III Rzeszy.
W końcu także autor dowiaduje się, co stało się z dyktatorem po zdobyciu Berlina. No może są to niezbyt konkretne informacje, ale nadal, to całkiem ciekawa teoria. Bohaterem jest Alojzy, nieślubny syn Hitlera. Jego matką była krawcowa , która szyła kitle i odzież lekarską. Hitler nie chciał jednak, żeby wydało się, że ma dziecko z krawcową, więc umówił się z nią, że weźmie chłopca pod swoją opiekę w zamian za milczenie. Autor w sposób przejrzysty kreuje rzeczywistość przez co książka staje się bardzo ciekawa.
Na rynku pojawiło się sporo książek, takich jak , które stanowią swego rodzaju domknięcie spraw historycznych, na które nie poznaliśmy odpowiedzi i możliwe że nigdy nie poznamy.
Książka motywuje nas do działania, sięgania do źródeł, do obcowania z historią. Adolf Hitler miał wiele tajemnic . Czy miał syna? Zdecydowanie warto przeczytać książkę i samemu się do tego ustosunkować. Czy rzeczywiście naszym zdaniem jest to wiarygodne?
Polecam, koniecznie sięgnijcie po tę publikację !!!!
Nominacja: Joanna Zając-Kapera – GBP Jodłownik