Wystawy

Trzy różne spojrzenia – jedna wystawa

Zdjęcie przedstawia plakat informujący o wernisażu wystawy ,,Widzenia’’.

Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy pt. ,,Widzenia’’  autorstwa Alicji Przybyszowskiej, Bogusława Juszkiewicza, Marii Bogusławy Wójcik, który odbędzie się  w czwartek 28 lipca 2022r. o godzinie 17:00 w Miejskiej Galerii Sztuki.

„Widzenia” to wystawa zbiorowa, miedzy innymi dlatego prezentująca kilka technik artystycznych takich jak malarstwo, fotografia, rzeźba i inne obiekty przestrzenne. Twórcy ekspozycji są znani limanowskiej społeczności , to trójka artystów z wypracowanym warsztatem twórczym, doświadczeniem życiowym i pasją. To ludzie bardzo spostrzegawczy i wrażliwi, inspiruje ich otaczająca rzeczywistość  jak i energia otoczenia.

„Na wystawie spotkały się realizm fotografii i abstrakcja malarstwa. Assemblage i obiekt dotykają ważnych spraw społecznych i są szerszą formą obecnego portretu świata. Zadaniem instalacji natomiast jest pogłębienie relacji duchowych ze światem zewnętrznym”- tak zbliżające się wydarzenie charakteryzuje kurator wystawy Alicja Przybyszowska.

Autorzy spotkali się kilka lat temu w murach jednej uczelni, a oto ich krótkie przedstawienie:

Alicja Przybyszowska

Artystka sztuk wizualnych, tworzy obiekty i fotografie, jurorka, kuratorka, pedagog. Członek Fotoklubu RP. Studentka Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, oraz Stowarzyszenia Autorów ZAiKS. Laureatka III edycji Rankingu Genialni Lokalni Globalni im. Danuty Szaflarskiej. Swoje prace prezentowała na wystawach indywidualnych i zbiorowych na sześciu kontynentach. Twórczość jej została doceniona w ponad 120 konkursach na całym świecie, gdzie zdobyła prestiżowe nagrody. Fotografie jej trafiły do kolekcji FIAP, jako artystyczne dziedzictwo, oraz do zbiorów prywatnych w kraju i zagranicą.

Bogusław Juszkiewicz

Malarz, rzeźbiarz. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu. Malarstwo jego skupia się wokół tematów związanych z pejzażem industrialnym, figuracją budowli oraz maszyn i urządzeń elektrycznych traktowanych, jako formy abstrakcyjne. Uczestnik w ponad 60 wystawach zbiorowych w kraju i zagranicą. Na swoim koncie ma udział w Międzynarodowym Przeglądzie Sztuki Współczesnej KIODYGRESY 2 i KIODYGRESY 3. Obecnie aktywnie uczestniczy w wystawach organizowanych przez Koło Artystyczno-Naukowe „Piekarnia” działające przy PWSZ w Nowym Sączu. Od 2020 roku należy do grupy CLLECTIF MONARCHS gdzie czynnie prezentuje swoją twórczość. Prace jego znalazły się również w kolekcji ARTIPEDII Fire Art Global Network.

Maria Bogusława Wójcik

Z urodzenia kryniczanka, należy do Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotograficznej FIAP, Krynickiego Towarzystwa Fotograficznego i Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Nowym Sączu. Fotografuje, rysuje, maluje, czasem rzeźbi. Absolwentka Państwowego Liceum Stuk Plastycznych im. A. Kenara w Zakopanem i AWF w Warszawie. Studiowała sztuki wizualne i cyfrową kreację obrazu w PWSZ w Nowym Sączu. Uczestniczy w licznych plenerach i warsztatach artystycznych i fotograficznych. Jest pasjonatką podróży, przygód, przeżyć i doznań, jakie niesie poznawanie otaczającego nas świata. Jej prace można spotkać na wystawach pokonkursowych, indywidualnych i zbiorowych w kraju i zagranicą.

Wróć do góry