Aktualności Biblioteki Powiatowej

Z cyklu „Kocha, lubi, recenzuje…” recenzja książki pt.„Światło ukryte w mroku” Sharon Cameron. Recenzuje Anna Wiktor Filia Gminnej Biblioteki w Rupniowie.

Zdjęcie przedstawia okłądkę książki.
Światło ukryte w mroku” Sharon Cameron to historia sióstr Podgórskich, które podczas II wojny ocaliły życie wielu Żydów.
Nastoletnia Stefania wyjeżdża do Przemyśla i podejmuje pracę w sklepie u żydowskiej rodziny. Kiedy do miasta wkraczają Niemcy, a żydowska rodzina zostaje zesłana do getta, w życiu kilkunastoletniej Stefani i kilkuletniej Heleny wszystko się zmienia. Kiedy do drzwi puka syn rodziny Didmanów, którego trzeba ukryć, a potem kolejnych Żydów, kończy się beztroskie dzieciństwo i młodość. Odtąd codzienne poczucie strachu, ale też młodzieńczej odwagi, a nawet brawury i siły, towarzyszy życiu sióstr. Powieść oparta na faktach, napisana w prosty, czytelny sposób, dotrze do każdego czytelnika.
Poznajemy kolejnych bohaterów, którzy z narażeniem życia ratowali życie innych. Serdecznie polecam.
Nominacja: GBP w Starej Wsi – Lidia Piegza.