Zapraszamy na spotkanie autorskie z Marcinem Kydryńskim

Zdjęcie przedstawia fotografię oraz informację o spotkaniu autorskim z Marcinem Kydryńskim, które odbędzie się 9 lipca 2024 (wtorek) o godzinie 17.00 w Sali kameralnej.
Miejska Biblioteka w Limanowej zaprasza na spotkanie autorskie z Marcinem Kydryńskim, które odbędzie się 9 lipca 2024 (wtorek) o godzinie 17.00 w Sali kameralnej.
Marcin Kydryński znany fotograf, radiowiec oraz organizator koncertów i festiwali, również autor książek.
Marcina Kydryńskiego można nazwać współtwórcą radiowej Trójki. Znany jest z audycji „Siesta”, którą wybrano jako jedną z najpopularniejszych w historii stacji. Publikował między innymi w „National Geographic”. Został odznaczony medalem „Ordem de Merito” przez prezydenta Portugalii, za promocję muzyki tego kraju. Od 2011 prowadzi w Siesta Festival odbywający się w Gdańsku, a także serię koncertów Siesta w Drodze, nawiązujących do jego radiowych audycji.
Podczas spotkania z limanowskimi czytelnikami Marcin Kydryński będzie opowiadał o swojej książce ,,Milagro. Dziennik Kubański’’, powstałej podczas jego pobytu na Kubie. Podczas wydarzenia będzie możliwość zakupu książek z autografem autora. Moderatorem spotkania będzie limanowianin Marek Dudek – podróżnik, prozaik, poeta, fotograf, promujący zdrowy styl życia.
„Dzielę się z Państwem historią intymną. Jest w niej oczarowanie i zwątpienie, tkliwość i żar;
współczucie, zazdrość, wstyd, złość i namiętność. A także parę innych uczuć, które łączy to, że wszystkie ściśle człowiecze”.
Marcin Kydryński, ,,Milagro. Dziennik Kubański’’