Wernisaż wystawy ,,Wśród dzikich zwierząt’’

Zdjęcie przedstawia plakat informujący o wernisażu wystawy Magdaleny Król i Marka Dudka ,,Wśród dzikich zwierząt'', który odbędzie się 27 czerwca o godz. 17.00 w Miejskiej Galerii Sztuki w Limanowej.

Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy Magdaleny Król i Marka Dudka pod tytułem ,,Wśród dzikich zwierząt’’, który odbędzie się 27 czerwca 2024 r. o godzinie 17:00 w Miejskiej Galerii Sztuki.

Jak podkreślają autorzy, będzie to wystawa realistyczna, ukazująca świat widziany przez obiektyw aparatu oraz tworzony za pomocą pędzla.  Podczas wystawy będą prezentowane fotografie Marka Dudka oraz pejzaże Magdaleny Król przedstawiające przyrodę, zwierzęta, rośliny.

Na wystawie będzie można zobaczyć dzikie zwierzęta Afryki, dalekiej północy, Alp, ale też beskidzkie pszczoły, ważki, jaszczurki i bobry. Ponadto piękne naturalistyczne krajobrazy, widoki uwiecznione na płótnie.

Wystawa poprzedzona będzie również krótką prezentacją multimedialną.

Magdalena Król artystka pochodzi z Laskowej, w swojej twórczości bazuje na głębokim związku z naturą. Eksplorując różne techniki malarstwa, staje się ukazać pozbawione wpływu człowieka, proste i nieokrzesane oblicze świata roślin i zwierząt.

Marek Dudek miłośnik natury, od zawsze związany z górami i roślinami w tych górach. Beskidy, Tatry, Alpy, Kaukaz, góry Afryki, to miejsca, gdzie zdobywał doświadczenie: gór, wspinaczki w skale i lodzie, obcowania z roślinami i sztuki przetrwania.

Wstęp wolny, zapraszamy.