Aktualności Biblioteki Powiatowej

Spotkanie Natalii Przeździk z dziećmi w GBP w Jodłowniku oraz Filii w Szczyrzycu

Zdjęcie przedstawia kolaż fotografii ze spotkań autorskich z pisarką Natalią Przeździk w bibliotekach gminy Jodłownik.
Literacka podróż z Książką „Niebieski dom” i autorką Natalią Przeździk ruszyła pełną parą. Projekt „Szczyrzyckie Bullerbyn i gra w kolory” nabiera tempa!
5 lipca pisarka spotkała się z dziećmi w GBP w Jodłowniku oraz Filii w Szczyrzycu. Wydarzenie przyciągnęło liczne grono młodych czytelników, którzy z ogromnym zainteresowaniem przybyli, aby spotkać się z autorką książek, których akcja rozgrywa się m. in. w Szczyrzycu.
W bibliotekach powitały nas Dorota Tańcula – kierownik GBP w Jodłowniku oraz Anna Repelewicz z Filii w Szczyrzycu jako współorganizatorki projektu.
Pani Natalia rozpoczęła spotkanie od krótkiej opowieści o swoim życiu i pasji do pisania. Opowiedziała dzieciom, skąd czerpie inspiracje do swoich książek oraz jakie były początki jej literackiej kariery 📖
Potem przyszedł czas na pytania od dzieci. Okazało się, że mali czytelnicy przygotowali się bardzo starannie i mieli mnóstwo ciekawych pytań dotyczących bohaterów książek, procesu twórczego oraz samej pracy pisarza. Pani Natalia z ogromną cierpliwością i zaangażowaniem odpowiadała na każde pytanie, dzieląc się przy tym wieloma interesującymi anegdotami. Uczestnicy z entuzjazmem dyskutowali z Panią Natalią na temat autentyczności miejsc opisanych w książce, wskazywali konkretne jeziora, rzeki, góry. Oczywiście nie zabrakło pytania, czy tytułowy „Niebieski dom” istniał naprawdę.
Serdecznie dziękujemy Natalia Przeździk – pisarka za pełne zaangażowania i ciepła spotkanie, które na długo pozostanie w pamięci naszych młodych czytelników. Dziękujemy również dzieciom za ich aktywny udział i ciekawe pytania, które sprawiły, że to wydarzenie było tak wyjątkowe. Mamy nadzieję, że spotkanie to zainspiruje młodych uczestników do dalszego zgłębiania świata literatury i rozwijania swoich pasji czytelniczych.
Dziękujemy bibliotekarkom i nauczycielom za przygotowanie dzieci do spotkania, zapoznając je z książką „Niebieski dom” czytaną w fragmentach.
Dziękujemy Szkole Podstawowej w Szczyrzycu i Zespół Szkolno – Przedszkolny w Jodłowniku za przyjęcie zaproszenia i współtworzenie spotkania.
Do zobaczenia na kolejnych literackich przygodach w ramach projektu „Szczyrzyckie Bullerbyn i gra w kolory” .
Przed nami mnóstwo atrakcji: m. in. gra terenowa i warsztaty artystyczne!
Partnerzy: Biblioteka Publiczna Gminy Jodłownik, Biblioteka Publiczna Filia w Szczyrzycu, Szkoła Podstawa w Szczyrzycu.
Patronat honorowy: Starosta Limanowski Mieczysław Uryga
Dziękujemy Wydawnictwo eSPe za promocyjne wsparcie!
„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji.
Pani Natalia rozpoczęła spotkanie od krótkiej opowieści o swoim życiu i pasji do pisania. Opowiedziała dzieciom, skąd czerpie inspiracje do swoich książek oraz jakie były początki jej literackiej kariery .
Na zakończenie spotkania nie mogło zabraknąć autografów. Dzieci miały okazję zdobyć podpis autorki oraz zrobić sobie z nią pamiątkowe zdjęcie 📚💪
Przed nami mnóstwo atrakcji: m. in. gra terenowa i warsztaty artystyczne!
Patronat honorowy: Starosta Limanowski Mieczysław Uryga
Dziękujemy Wydawnictwo eSPe za promocyjne wsparcie!