Szczyrzyckie Bullerbyn i gra w kolory

Spotkanie z Natalią Przeździk w ramach projektu: „Szczyrzyckie Bullerbyn i gra w kolory”

Zdjęcie przedstawia pisarkę Natalią Przeździk oraz dzieci podczas spotkania autorskiego w limanowskiej bibliotece
21 maja dzieci miały okazję spotkać się z Natalią Przeździk – pisarką z Krakowa, autorką serii m. in. o przygodach dzieci z Niebieskiego Domu. Pani Natalia, jak sama podkreśla, jest najpierw mamą, potem pisarką, na szczęście udaje jej się te role pogodzić. W jej książkach mnóstwo jest przygód, które są zaczerpnięte z ich ciekawego, rodzinnego podróżowania po kraju. Zabawne, wymyślone historie przeplatają się z autentycznymi zdarzeniami, które potem starannie przelewa na papier. Pani Natalia pokazała dzieciom pierwsze, własne próby pisarskie, nanoszone do zeszytu w kratkę, gdy była jeszcze małą dziewczynką. Młodym słuchaczom opowiedziała, że warto podążać za marzeniami, choćby były początkowo nierealne. Nie każdy od razu rodzi się pisarzem, ale każdy może spróbować. Pisarka zaznajomiła słuchaczy ze swoją drogą do wydania pierwszej książki oraz opowiedziała, skąd pomysł na umiejscowienie fabuły w niedalekim Szczyrzycu.
Dzieci z zainteresowaniem słuchały, odpowiadały, dyskutowały i pytały. Zapraszamy do lektury książek Natalia Przeździk – pisarka, które od dziś z autografem pisarki, można wypożyczać w miejskiej Bibliotece.
Kolejne spotkania przed nami, z pisarką zobaczymy się jeszcze w ramach projektu w bibliotekach w Jodłowniku i Szczyrzycu.
Partnerzy projektu: GBP w Jodłowniku, GBP w Jodłowniku – Biblioteka Publiczna Filia w Szczyrzycu, Szkoła Podstawowa w Szczyrzycu.
„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji”.