Biblioteka otrzymała dofinansowanie do projektu Literacka podróż w czasie z Jeżycjadą Małgorzaty Musierowicz

Zdjęcie przedstawia plakat informujący o projekcie ,,Literacka podróż w czasie z Jeżycjadą Małgorzaty Musierowicz''. na który biblioteka otrzymała dofinansowanie z MKiDN.

Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej otrzymała dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację zadania: Literacka podróż w czasie z Jeżycjadą Małgorzaty Musierowicz.

Tym razem zapraszamy naszych czytelników w literacko- sentymentalną podróż w czasie z bohaterami Jeżycjady Małgorzaty Musierowicz, na której wychowało się kilka pokoleń Polaków. Chcielibyśmy przypomnieć losy rodziny Borejków i ich przyjaciół. W ramach zadania przewidziano: spotkanie autorskie, warsztaty edukacyjne. Realizując nasze zadanie stawiamy przede wszystkim na integrację międzypokoleniową. Wiele warsztatów jest właśnie tak pomyślanych, żeby uczestniczyło w nich młode i starsze pokolenie. Akcja Jeżycjady to czasy PRL-u , które także chcielibyśmy przypomnieć. Dla młodego pokolenia będzie to więc nie tylko lekcja literatury, ale także niesamowita lekcja historii, po której przewodnikami będzie rodzina Borejków oraz ich babcie i dziadkowie wychowani w tych czasach. Projekt łączy w sobie literaturę oraz elementy edukacyjne, dlatego każdy z uczestników znajdzie w nim coś dla siebie. Projekt przeznaczony dla dzieci, młodzieży, rodziców, opiekunów, osób starszych.

Zadanie dofinansowane ze środków MKiDN w ramach programu: PROMOCJA CZYTELNICTWA

Dotacja z MKiDN – 12 460,00 zł

Całościowy koszt Projektu wynosi 15 575,00 zł

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji’’.