Aktualności Biblioteki Miejskiej

Biblioteka otrzymała dofinansowanie do wniosku „Szczyrzyckie Bullerbyn i gra w kolory” i uzyskała dotację MKiDN

Zdjęcie przedstawia plakat informujący o projekcie Szczyrzyckie Bullerbyn i gra w kolory" na który biblioteka otrzymała dofinansowanie z MKiDN.
Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej informuje, że otrzymała dofinansowanie do wniosku „Szczyrzyckie Bullerbyn i gra w kolory” i uzyskała dotację MKiDN w trybie konkursowym, w kwocie 12 000,00 zł.
O czym będzie projekt? W skrócie – o przygodach. A szerzej: poczytajcie….
W powiecie limanowskim, w Szczyrzycu jest rzeka Stradomka, muzeum, opactwo Cystersów, Diabelski Kamień i słynna lodziarnia
z lodami wg starej receptury. To tutaj toczy się akcja książki Natalii Przeździk „Niebieski dom”, gdzie rodzice z piątką dzieci
spędzają wakacje i odkrywają tutejsze zakątki. Książka porównywana jest do „Dzieci z Bullerbyn” i wokół tych dwóch książek osnuty jest projekt. Składa się ze spotkań autorskich z Natalią Przeździk, warsztatów: szwedzkich oraz „Gra w kolory”, które nawiązują kolorystycznie i tematycznie do fabuły książki, zarówno Natalii Przeździk jak i Astrid Lindgren. Innowacyjnym punktem będzie tworzenie gry terenowej po Szczyrzycu, śladami rodziny z Niebieskiego domu. W projekt zaangażujemy biblioteki powiatu i Partnerów, by wzmocnić kulturotwórczą rolę bibliotek. Adresowany do dzieci, młodzieży z rodzicami, seniorów, angażuje osoby wykluczone, zaprasza w świat przygód bez komputera i Internetu. Ma na celu międzypokoleniową promocję książki i bibliotek.
Po projekcie „Literacka podróż za jedną książkę czyli Majka z Siwego Brzegu powraca” to druga przygoda po powiecie limanowskim z książką w tle. Zapraszamy w tę literacką podróż.
Szczegóły wkrótce.
Dziękujemy za współpracę Natalia Przeździk – pisarka i liczymy na inspirujące spotkania autorskie 📚📖📘oraz Wydawnictwo eSPe za całościowe wsparcie naszego projektu 🤝
Partnerem Projektu jest Gminna Biblioteka Publiczna w Jodłowniku wraz z Biblioteka Publiczna Filia w Szczyrzcu oraz Szkoła Podstawowa im. Władysława Orkana w Szczyrzycu.
„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji.
Wróć do góry