Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej miała przyjemność gościć Leszka Gnoińskiego

Zdjęcie przedstawia Leszka Gnoińskiego wpisującego dedykację do książki.
Wczorajsze popołudnie w bibliotece spędziliśmy w muzycznym klimacie, a wszystko dzięki spotkaniu z Leszkiem Gnoińskim. Pan Leszek to dziennikarz muzyczny, reżyser, scenarzysta znany z anteny Antyradia i kultowej audycji „Rockolekcje”. To również autor książek i filmów o tematyce muzycznej.
Historia rocka w Polsce to przede wszystkim rzeczywistości, w której przyszło żyć młodemu pokoleniu będącemu świadkiem przemian. Teksty ówczesnych utworów były komentarzem do aktualnej sytuacji w kraju. Właśnie w tych czasach powstały legendarne zespoły rockowe, takie jak Republika czy Kult, które zmieniły polską scenę muzyczną i zyskały rzesze wiernych fanów. Było to spotkanie pełne muzycznych wspomnień i opowieści o ciekawych ludziach, tworzących historię polskiego rocka. Dowiedzieliśmy się, jak powstawały materiały do książek biograficznych o Marku Piekarczyku czy Izabeli Trojanowskiej. Ponadto Leszek Gnoiński przytoczył historię płyt winylowych wydawanych w Polsce.
Na zakończenie spotkania padło wiele ciekawych pytań: jak wyglądają rozmowy z ludźmi ze świata muzyki? Czy są oni skłonni do zwierzeń, otwarci? Jak trudno jest zdobyć informacje, które nie były wcześniej upubliczniane? Czy autor ma w planach kolejną książkę? Nasz gość chętnie udzielił odpowiedzi, wciągając słuchaczy w ciekawe dyskusje. Czytelnicy otrzymali dedykacje i pamiątkowe wpisy do książek od autora.
Spotkanie odbyło się w ramach DKK dla Seniora działającego przy MBP w Limanowej.