Spotkanie z Profesorem Jerzym Bralczykiem pt.: „O języku i nie tylko”

Biblioteka zaprasza na spotkanie z Profesorem Jerzym Bralczykiem pt.: „O języku i nie tylko”.
Miejska Biblioteka zaprasza na spotkanie z Profesorem Jerzym Bralczykiem, językoznawcą i jednym z najpopularniejszych autorytetów w dziedzinie języka polskiego. Przedsięwzięcie organizowane jest wspólnie z Bank Spółdzielczy w Limanowej oraz Stowarzyszeniem Bibliotekarzy Polskich – koło Limanowa.
Profesor Bralczyk swoje wystąpienie skupi wokół języka polskiego, lecz, jak głosi tytuł spotkania, nie tylko. O czym jeszcze usłyszy publiczność? Zapraszamy, by przekonać się osobiście, 9 kwietnia /wtorek/ o godz. 17.00 w Sali kameralnej.
Profesor Jerzy Bralczyk to autorytet w dziedzinie języka polskiego  Jak sam mówi o sobie: „Istotną rolę w moim życiorysie odgrywa działalność popularyzatorska – w sferze poprawności języka, zwłaszcza publicznego, a także języka polityki, reklamy, prawa. Od lat służę konsultacjami różnym instytucjom, jestem zapraszany jako referent na wewnętrzne konferencje branżowe. Często bywam także ekspertem językowym w sprawach konfliktowych i jurorem w konkursach o charakterze językowym. Moje programy radiowe i telewizyjne, także skierowane do widzów i słuchaczy za granicą, miały i mają dość liczną publiczność. Jestem wiceprzewodniczącym Rady Języka Polskiego”.
Zapraszamy, wstęp wolny, satysfakcja gwarantowana.