Aktualności Biblioteki Miejskiej

FERIE 2024  

Zdjęcie przedstawia plakat informujący o warsztatach organizowanych w ramach ferii w bibliotece.

Drodzy Czytelnicy! Zapraszamy Was do spędzenia tegorocznych ferii zimowych razem z nami, startujemy już 12 lutego! Ferie rozpoczniemy od cyklu warsztatów kreatywno-plastycznych.

W dniach 12,13,14, 15 i 16 lutego odbędą się warsztaty „Odkrywcy Kreatywności”! Będą to zajęcia pełne zabawy i twórczego myślenia! Będziemy wykonywać małe arcydzieła przy pomocy różnych materiałów i naszej wyobraźni! /Dla uczestników 7-12 lat/.
Ze względu na duże zainteresowanie warsztatami mydlarskimi, na Waszą prośbę organizujemy je kolejny raz! Tak więc 12 lutego w ramach zajęć „Odkrywcy Kreatywności” stworzymy sobie mydełka! Dzieci poznają właściwości mydła oraz związane z nim ciekawostki. Sami zaprojektują własne przy użyciu niezbędnych materiałów – baz mydlanych, barwników i zapachów! /Dla uczestników 7-12 lat/.

15 lutego spotkamy się z młodszymi Czytelnikami naszej Biblioteki. Na ten dzień podczas warsztatów „Odkrywcy Kreatywności” zaplanowaliśmy masę kreatywnych zabaw i aktywności oraz teatrzyk kamishibai! /Dla uczestników 5-7 lat/.

19 lutego zapraszamy Was na warsztaty lizakowe. Podczas spotkania dzieci dowiedzą się z czego są zrobione lizaki w tradycyjny sposób, jakich barwników używa się do ich produkcji, a także same wykonają słodkości przy pomocy prowadzących. To będzie naprawdę słodki czas! /Dla uczestników 6-12 lat/.

20 lutego w naszej bibliotece zorganizujemy warsztaty tworzenia świec żelowych! Uczestnicy dowiedzą się z czego powstają świeczki. Dzieci zamienią się w prawdziwych projektantów i zaprojektują wygląd swoich świec przy użyciu różnych ozdobnych dodatków. /Dla uczestników 6-12 lat/.

21 lutego będzie ostatnim dniem warsztatów. Połączymy ze sobą dwie nieoczywiste rzeczy – naukę i zabawę! Kolejny raz będziemy gościć firmę Chemical World, która podczas spotkania pt.: „W krainie kryształów” przedstawi dzieciom zjawisko krystalizacji. Nasi mali naukowcy sami wyhodują własne rosnące kryształy i zabiorą je ze sobą do domów. /Dla uczestników 7-12lat/.

Oprócz tego w czasie ferii zimowych zapraszamy do korzystania z gier planszowych i puzzli w Wypożyczalni dla dzieci. Ten czas wolny to doskonała okazja do sięgnięcia po ciekawą książkę. Zachęcamy wszystkich do przygody z literaturą, która jak już pewnie wiecie nie tylko uczy, ale także bawi i rozwija.

Zapisy na warsztaty od 01.02. br. w Wypożyczalni dla dzieci lub telefonicznie pod numerem 18 3372140 wewnętrzny 106. Wydarzenia bezpłatne. Ilość miejsc ograniczona, obowiązuje limit zapisu – jedno dziecko można zapisać na 2 warsztaty. Przed wydarzeniem obowiązkowe jest wypełnienie zgody przez rodzica/opiekuna prawnego na uczestnictwo dziecka w zajęciach. O udziale w wydarzeniach decyduje kolejność zapisu.

Wróć do góry