Wystawy

Wernisaż wystawy pt. ,,Wydarte’’ Marzeny Palki

Zdjęcie przedstawia Marzenę Palkę-artystkę oraz Joannę Michalik-dyrektor biblioteki podczas wystawy.
Za nami pierwszy wernisaż w roku 2024
Dnia 25 stycznia 2024 roku odbył się wyjątkowy wernisaż prac malarskich w Miejskiej Galerii Sztuki, działającej przy Bibliotece w Limanowej. Galeria stała się miejscem, gdzie po raz kolejny sztuka spotkała się z emocjami, tworząc niezapomnianą atmosferę. Spotkanie otworzyła Joanna Michalik- Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Limanowej, która przywitała zgromadzonych gości oraz przedstawiła osobę Artystki Marzeny Palki- absolwentki malarstwa na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie, Stypendystki Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Autorki licznych wystaw indywidualnych i zbiorowych w Polsce i zagranicą.
Wystawa pn. ,,Wydarte’’ przedstawia 11 obrazów – obiektów na płótnie w technice olejnej oraz 19 rysunków wykonanych na stronach starej księgi. Część prac rysunkowych została wyeksponowana pojedynczo, natomiast druga część tworzy instalację artystyczną. Prace ukazują postaci kobiet inspirowane przedstawieniami z obrazów Wielkich Mistrzów malarstwa minionych stuleci, które zostały „wydarte” z otaczających ich ludzi, przedmiotów i przeniesione niczym w alternatywny świat. Cały cykl ma przywodzić na myśl zmiany, refleksję o własnym szczęściu, na którą warto poświęcić chwilę, gdyż czas płynie nieubłaganie.
Wyrafinowane kompozycje, bogactwo detali i subtelnego używania kolorów świadczą o niezwykłej wrażliwości artystki na piękno otaczającego ją świata.
Prace prezentowane na wystawie są zarazem zaskakujące, jak i poruszające. Każde płótno opowiada własną historię, stając się swoistym poematem wizualnym. Widzowie mają okazję do zanurzenia się w malarskim świecie, gdzie emocje, fantazja i wyobraźnia tworzą fascynującą całość.
Serdecznie dziękujemy publiczności za liczne przybycie na to wyjątkowe wydarzenie. Ciepłe reakcje, pytania i dyskusje stanowiły niezwykłe wsparcie zarówno dla artysty, jak i dla idei łączenia różnych form sztuki.
Mamy nadzieję, że kolejne wydarzenia w Miejskiej Galerii będą równie inspirujące i pełne pasji jak pierwszy w tym roku wernisaż malarski.

Galeria

Wróć do góry