Wernisaż wystawy ,,Pędzlem, dłutem, sercem’’.

Zdjecie przedstawia dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej - Joannę Michalik oraz Magdalenę Sczygieł – Smaga -dyrektor Limanowskiego Domu Kultury oraz artystów podczas wernisażu wystawy ,,Pędzlem, dłutem, sercem’’.
Wspaniale podkreślająca piękno Beskidu Wyspowego wystawa ,,Pędzlem, dłutem, sercem’’ w Miejskiej Galerii Sztuki w Limanowej.
Wystawa organizowana przez Miejską Bibliotekę Publiczną oraz Limanowski Dom Kultury jest imprezą towarzyszącą ,,Limanowskiej Słazie”.
W czwartkowe popołudnie zgromadzonych gości – na czele z autorami wystawy przywitały Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej Joanna Michalik oraz Magdalena Sczygieł – Smaga Dyrektor Limanowskiego Domu Kultury. Słowa gratulacji w kierunku artystów popłynęły z ust wielu samorządowców, władz gminy oraz przedstawicieli instytucji. Do udziału w wystawie zostali zaproszeni lokalni twórcy związani z Ziemią Limanowską : Maria Hebda, Krzysztof Kuczaj, Jakub Puchal, Władysław Raczek oraz Marian Wójtowicz. Są to postacie, które wielokrotnie brały udział w wystawach indywidualnych , a zarazem zbiorowych w naszej galerii co więcej posiadają bogaty dorobek twórczy. Zgromadzone na wystawie prace malarskie, a także rzeźba nawiązują do rodzimych tradycji i kultury. Artystów wystawy poróżnia technika artystyczna , poziom uczuciowości, natomiast zbliża znawstwo kultury regionu i zamiłowanie twórcze. Wszystkie zgromadzone na wystawie prace są unikatowe i mają w sobie ziarno limanowskiej duszy. Wszystkim zaangażowanym w organizację wystawy pragniemy podziękować.
Wystawę będzie można oglądać do 18 stycznia 2024r. Zapraszamy !