Spotkania autorskie

Spotkanie autorskie z Andrzejem Pilipiukiem

Zdjęcie przedstawia pisarza Andrzeja Pilipiuka, Joannę Michalik-dyrektor biblioteki oraz publiczności podczas spotkania autorskiego w limanowej.
„Niestrudzony tropiciel ciekawostek z lamusa. Kolekcjoner nagród literackich, który z pisania z pasją uczynił swój sposób na życie. Sam siebie nazwał Wielkim Grafomanem. Z wykształcenia archeolog, z zamiłowania łowca meteorów. Beznadziejnie zauroczony zapomnianymi odkrywcami i wynalazkami XIX wieku. Społecznik. Twórca superbohatera, czyli Jakuba Wędrowycza” – oto krótka charakterystyka Andrzeja Pilipiuka zaczerpnięta ze stron Wydawnictwa Fabryka Słów. Andrzej Pilipiuk spotkał się wczoraj (8.11.2023) ze swoimi fanami w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Limanowej.
Spotkanie zgromadziło wielbicieli prozy Pilipiuka, którzy bardzo chętnie zadawali pytania. Autor podzielił się z zebranymi anegdotami ze swojego życia, opowiedział również o swojej pracy nad nowymi książkami. Dowiedzieliśmy się m.in. którego swojego bohatera lubi najbardziej, za co otrzymał odznaczenia od Rosjan i dlaczego je oddał, czy rodzina czyta i recenzuje jego książki, jak powstała postać Jakuba Wędrowycza i innych niezwykłych bohaterów. Opowiedział ile napisał książek, czy wykopał kiedyś prawdziwy skarb i za co kocha Norwegię i literaturę skandynawską. Poznaliśmy także historię, która sprawiła, że Autor podjął się kontynuacji serii przygód Pana Samochodzika pisanej pod pseudonimem Tomasz Olszakowski. Pan Andrzej podkreślił, że pisanie to mozolna i ciężka praca. Trzeba posiadać upór, wytrwałość oraz pasję by zyskać niezachwianą pozycją na rynku wydawniczym.
Spotkanie przebiegło w niezwykle miłej atmosferze. Na koniec Autor podpisywał książki oraz chętnie pozował do zdjęć ze swoimi fanami. Dla miłośników prozy Andrzeja Pilipiuka, była to niebywała gratka, ponieważ mieli możliwość bezpośrednio poznać swojego ulubionego pisarza.
Panu Andrzejowi życzymy realizacji marzeń a zwłaszcza tych o willi i jachcie.

Galeria

Wróć do góry