Wystawy

Za nami wernisaż wystawy Witolda Kubichy

Zdjęcie przedstawia Witolda Kubiche podczas wernisażu oraz osobę uczestniczącą w wystawie.
W czwartek 27 lipca, Miejska Galeria Sztuki, działająca przy limanowskiej książnicy, zapełniła się przyjaciółmi biblioteki i zarazem sympatykami artyzmu Witolda Kubichy, którego zainteresowania artystyczne są bardzo szerokie. Uczestnicy wystawy mogli podziwiać rysunek, malarstwo i fotografię. Pan Witold omówił zebranym koncepcje, jakie przyświecały mu podczas tworzenia dzieł. Te różne obszary sztuki łączy niezwykle przemyślana kompozycja i właściwa autorowi forma ekspresji.
Przez cały czas trwania wernisażu odbywał się pokaz zdjęć Pana Witolda, które skutecznie przyciągały wzrok widza niesamowitymi ujęciami chwil. Sposób oddania emocji, fotograficzny zapis wrażeń i przekaz fotografii zbudował niepowtarzalny klimat.
Ciekawym i zaskakującym elementem wernisażu było zaproszenie artysty do współtworzenia dzieła, które rozpoczęte przez niego, czekało na dalszy ciąg i miało być wspólnym efektem artystycznego wyrazu wszystkich uczestników wydarzenia. Za pomocą ołówka, pisaka i kredki każdy mógł stać się współautorem obrazu. W imieniu artysty jak i własnym zachęcamy wszystkich, odwiedzających Galerię, by próbowali swych sił i zaznaczyli swoja obecność na rysunku.
Wystawa będzie czynna do 25 sierpnia w godzinach pracy biblioteki. Zapraszamy!

Galeria

Wróć do góry