Akcja czytelnicza „Książka jest jak ogród”.

Zdjęcie przedstawia plakat informujący o akcji czytelniczej
Tegoroczna odsłona XXII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom odbędzie się w dniach 1-7 czerwca 2023 r. pod hasłem „Książka jest jak ogród”. Hasło to zostało zainspirowane chińskim przysłowiem: „Książka jest jak ogród, który można włożyć do kieszeni”. Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej zaprasza do włączenia się w czytanie dzieciom poprzez uczestniczenie w akcji czytelniczej przeznaczonej dla dzieci i rodzin. Wydarzenie odbywać się będzie w dniach 1,3,5,6,7 czerwca 2023 r. Osoby, które założą w tych dniach kartę czytelniczą otrzymają nie tylko przepustkę do ogrodu książek jakim jest biblioteka, ale również otrzymają kwiatowy akcent. Książki, w szczególny sposób rozbudzają dziecięcą wyobraźnię, umożliwiając przeniesienie się do krainy fantazji i przygód niezwykłych bohaterów. Są oni dla dzieci źródłem wiedzy o emocjach i postawach ludzi, a także kształtują wyznawane w dalszym życiu wartości. Zabierzcie swoje dzieci do magicznego ogrodu! Zapraszamy.