Spotkania autorskie

Spotkanie promujące książkę „Bajka o niezwykłej wiewiórce Rudce”

Zdjęcie przedstawia ilustratorów książki „Bajka o niezwykłej wiewiórce Rudce” oraz autorkę Jadwigę Marzec.

Co to było za spotkanie! Pełne wrażeń i ekscytacji. 29 marca odbyło się spotkanie promujące książkę „Bajka o niezwykłej wiewiórce Rudce”, z udziałem pisarki i autorki Pani Jadwidze Marzec, młodych ilustratorów i licznej publiczności. Wyjaśniamy, że ilustracje do książki Pani Jadwigi powstały na wakacyjnych warsztatach bibliotecznych. Spotkanie było bardzo dynamiczne i angażujące wszystkich. Na początku zapoznaliśmy się z literacką bohaterką Rudką, poznając kilka ciekawostek z jej życia (czy wiedzieliście, że wiewiórka ma trzy miliony włosów? Potrafi latać?). Następnie głos zabrała pisarka – Pani Jadwiga, która wtajemniczyła słuchaczy w fabułę książki i zaprezentowała autorów ilustracji. Dość liczna grupa 17 osób miała na scenie swoje pięć minut. Każde dziecko opowiedziało, co przedstawia jego obrazek i jaką akcję uwieczniło na rysunku. Na koniec przyszedł czas na autografy, wspólne zdjęcia i rozmowy. Bardzo dziękujemy za obecność wszystkim dzieciom, nauczycielom i rodzicom. Dziękujemy Pani  Marcie Sobczak-Pietoń za czuwanie nad etapami powstawania rysunków do książki, Panu Markowi Dudkowi za konsultację, dr Arturowi Czesakowi za redakcję i korektę tekstu. I oczywiście autorce za pomysł i realizację, której finalnym dziełem jest książka, po którą zapraszamy do naszej biblioteki.