Spotkania autorskie

Spotkanie z Marią Pakulnis

Zdjęcie przedstawia aktorkę Marią Pakulnis, dziennikarza Andrzeja Kurdziela oraz publiczność podczas spotkania.

Aktorkę Marię Pakulnis, dziennikarza Andrzeja Kurdziela oraz przybyłych gości przywitała Joanna Michalik, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Limanowej.

Spotkanie poprowadził Andrzej Kurdziel. Aktorka w ciekawy oraz poruszający sposób przybliżyła limanowskiej publiczności swoją karierę zawodową. W swej opowieści wspomniała nauczycielkę, która prowadziła kółko teatralne w liceum, do którego uczęszczała aktorka, i która odkryła talent aktorski w nieśmiałej dziewczynie. Zapoczątkowało to również długotrwałą przyjaźń obu pań. Aktorka opowiedziała o swojej pracy w teatrze oraz w rolach filmowych. Za ostatnią rolę w filmie Johnny otrzymała Orła. Maria Pakulnis oprócz gry w teatrze oraz filmie zajmuje się dubbingiem m.in. Harry Potter i Zakon Feniksa, Strażnicy Galaktyki, Quantum of Solace.

Maria Pakulnis należy do grona najwybitniejszych aktorek średniego pokolenia a jej talent aktorski doceniła nie tylko publiczność ale również krytycy. Laureatka wielu nagród. Grane przez nią postacie to najczęściej silne i pewne siebie kobiety.

Aktorka stworzyła ciepłą relacje z publicznością oraz odpowiadała na jej liczne pytania.

Na zakończenie spotkania aktorka przeczytała poruszające wiersze Wisławy Szymborskiej. Było to niesamowite i ciepłe  spotkanie, pełne cennych przemyśleń, przywracające wiarę w dobro i drugiego człowieka.

Dziękujemy Pani Marii Pakulnis za to piękne popołudnie, które na długo pozostanie w pamięci limanowskiej publiczności.

W spotkaniu  brali udział członkowie DKK dla Seniora działającego przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Limanowej.

Galeria

Wróć do góry