Fragment Czarnego Lądu można podziwiać w Miejskiej Galerii Sztuki

Zdjęcie przedstawia fotografię prezentowaną na wystawie.

Afryka jest pełna kontrastów, kolorów, barw, ekspresji. Afryka jest autentyczna. Jest pełna tajemnic, niezbadana. I taki fragment Czarnego Lądu można podziwiać od 24 listopada w Miejskiej Galerii Sztuki. Autorem fotografii, które przenoszą widza na odległy kontynent jest artystka, pasjonatka podróży, laureatka konkursów fotograficznych – Maria Bogusława Wójcik. Wernisaż zgromadził licznych przyjaciół biblioteki i wielbicieli sztuki. Wszystkich przywitała i przypomniała sylwetkę fotografki Joanna Michalik – dyrektor MBP w Limanowej. Warto nadmienić, że Pani Maria prezentowała już swoje prace w murach bibliotecznej galerii w roku 2013. Artystka opowiedziała zebranym w galerii o początkach swojej pasji, przygodzie z fotografią i emocjach, które towarzyszyły powstawaniu prac. Bohaterami zdjęć są dzieci i to czyni tę wystawę niezwykłą. Prezentacja kultury rdzennej ludności Kenii i Ghan w Miejskiej Galerii Sztuki stworzyła niepowtarzalny kontrast z panującą aurą za oknem. Zapraszamy, wystawę można oglądać do 20 stycznia w godzinach pracy biblioteki.