,,Śladem przeszłości... tropem przyszłości. Książka i biblioteka w limanowskiej przestrzeni czytelniczej''

Podróż po NAJ Bibliotekach z 7 kontynentów

Zdjęcie przedstawia uczestników spotkania ,,Podróż po NAJ Bibliotekach z 7 kontynentów’’
We wtorkowe popołudnie zgromadzeni w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Limanowej mieli okazję odbyć niezwykłą podróż po bibliotekach świata.
Naszym przewodnikiem, szlakiem bibliotek po całym świecie, był Pan Łukasz Braun z Fundacji Good Culture.
Dzięki ciekawie przygotowanej prezentacji, w której znalazły się piękne zdjęcia i robiące wrażenie filmy, mogliśmy się poczuć jak prawdziwi turyści w czasie i przestrzeni.
Na naszej mapie oprócz Biblioteki Kongresu w Waszyngtonie znalazły się m.in. Najbardziej dzika biblioteka na Alasce, w której można wypożyczać np. prawdziwe rogi łosia, Najbardziej elektroniczna biblioteka w Dubaju otwarta w 2022 roku, o kształcie otwartej książki, która mieści w sobie 4,5 mln książek i 3 mln zbiorów audio, Najbardziej ekologiczna biblioteka w Taipei w Tajwanie, czy Najwyższa biblioteka w Stuttgarcie w Niemczech oraz stawiające na design i wygodę biblioteki krajów skandynawskich. Prezentacja bibliotek świata pokazała zebranym, że na każdym kontynencie książki i biblioteki mają swoje ważne i honorowe miejsce.
Wydarzeniem tym podsumowaliśmy projekt ,,Śladem przeszłości…tropem przyszłości. Książka i biblioteka w limanowskiej przestrzeni czytelniczej’’, dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
W ramach projektu odbyły się spotkania tematyczne, warsztaty z kaligrafii i iluminatorstwa, zajęcia z bajkoterapii dla dzieci, spotkanie autorskie z młodym debiutantem oraz projekcja ,,NAJ Biblioteki z 7 kontynentów’’.

Galeria

Wróć do góry