Aktualności Biblioteki Miejskiej

„NASZA Polska – NASZ Hymn” Wyjazd grupy do WOMAI i do Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego dla Niesłyszących im. Janusza Korczaka

Uczestnicy projektu NASZA Polska NASZ Hymn migający hymn Polski

Dnia 15.09.2022 r. odbył się wyjazd grupy uczestników z Limanowej biorących udział w projekcie „NASZA Polska – NASZ Hymn” do krakowskiego WOMAI – miejsca, w którym można zrozumieć, z czym na co dzień borykają się osoby niepełnosprawne i jak niewidomi „widzą” świat i w nim funkcjonują. Grupa wzięła udział w doświadczeniu chwilowej utraty wzroku i musiała sobie poradzić z codziennymi czynnościami, takimi jak zakupy, gotowanie czy zwykłe przejście przez ulicę.
Grupa udała się także do Specjalistycznego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Niesłyszących w Krakowie. Celem bliższego zapoznanie się z grupą, z którą razem będą śpiewać hymn. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, ale również pracowitej bowiem obie grupy przygotowywały się do wspólnego zamigania hymnu.

Dofinansowano w ramach projektu „NASZA Polska – NASZ Hymn” z programu „Patriotyzm Jutra”, którego operatorem jest Muzeum Historii Polski. Program realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Galeria

Wróć do góry