Menu ☰
Spotkania autorskie

Spotkanie autorskie z Mateuszem Kęską.

Zdjęcie przedstawia Mateusza Kęskę podczas spotkania autorskiego w bibliotece.
„Pisanie książek, które niosą ludziom nadzieję. A tej nadziei tak bardzo dziś potrzeba” taką misję nadał swojej twórczości literackiej młody debiutant, limanowianin, pochodzący z niedalekich Słopnic, kleryk.
Swoimi refleksami, pasją do pisania i zainteresowaniami dzielił się w sierpniowe popołudnie na spotkaniu autorskim w bibliotece Mateusz Kęska – profil autorski. Spotkanie oscylowało wokół tytułu „Czy trudne książki mogą zmienić rzeczywistość”. Młody pisarz odkrył słuchaczom kawałek swojej historii, która, jak przyznał, wywiera duży wpływ na wybór tematów, z których czerpnie inspiracje, choć największym źródłem inspiracji jest życie.
Dotychczas ukazały się dwie książki: „Łzawy napój” – poruszający problem alkoholu oraz „Życie usłane kolcami” osnute wokół aborcji, adopcji i trudnych życiowych decyzji. Obie pozycje dostępne są w naszej limanowskiej bibliotece.
Spotkanie zakończyły pytanie od publiczności. Obecny Józef Jaworski – Członek Zarządu Powiatu Limanowskiego wręczył list gratulacyjny wraz z publikacją książkową gratulując Mateuszowi Kęsce dotychczasowych pisarskich osiągnięć i życząc wytrwałości na obranej drodze.
Wśród przybyłych był także proboszcz Parafii Słopnice.
Spotkanie odbyło się w ramach projektu ,,Śladem przeszłości…tropem przyszłości. Książka i biblioteka w limanowskiej przestrzeni czytelniczej’’.
Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
Wróć do góry