Wakacyjne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

Zdjęcie przedstawia uczestników spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki Senior.
5 sierpnia br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Limanowej odbyło się spotkanie działającego przy bibliotece Dyskusyjnego Klubu Książki dla Seniora. Tym razem Klubowiczki rozmawiały o twórczości francuskiego dramaturga, eseisty i powieściopisarza Érica-Emmanuela Schmitta.
Jego książki zostały przetłumaczone na 46 języków, a w ponad 50 krajach regularnie wystawia się jego sztuki teatralne. Szerokie uznanie i sympatię czytelników zaskarbił sobie jako autor bestsellerowych powieści, głównie w formie powiastek filozoficznych, dogłębnie porusza emocje czytelników.
Przeglądając bogatą twórczość autora, Seniorki szczególną uwagę zwróciły na bardzo osobiste książki Schmitta, a są to „Moje życia z Mozartem”, ,,Kiki van Beethoven’’ ,”Madame Pylinska i sekret Chopina” . Krótkie, ale bardzo bogate w emocje historie, które pokazują, że ,,warto dokonywać nieoczywistych wyborów, delektować się każdą sekundą i smakować melodię dni’’. Są to też książki o odnajdywaniu siebie i poszukiwaniu wielkich inspiracji w małych rzeczach. Dyskusji o literaturze towarzyszyła muzyka z bogatej kolekcji płyt winylowych Czytelni Multimedialnej naszej Biblioteki.
Na zakończenie spotkania Klubowiczki zmierzyły się z zadaniami z książki Pauliny Mechło i Pauliny Polek ,,Piękny umysł nie ma wieku. Łamigłówki dla seniorów i nie tylko’’.