Menu ☰
„Tytus Czyżewski - pierwszy elektromagnetyczny poeta i malarz z Przyszowej”.

Konkurs plastyczny: „Tytus Czyżewski – ludowość i awangarda” rozstrzygnięty!!!

Zdjęcie przedstawia jurorów

W miniony piątek Komisja Konkursowa w składzie dwóch artystek: Ania Rosiek Anka Rosiek i Mariola Kozioł-Rusnarczyk dokonała oceny 43 prac plastycznych, w dwóch kategoriach wiekowych, uwzględniając kryteria oceny ustalone w Regulaminie konkursu. Wybór był trudny, bo temat również od uczestników wymagał refleksji, zastanowienia się oraz sięgnięcia do biografii czy dzieł Tytusa, celem poznania jego inspiracji folklorem z jednej strony, a nowatorskim spojrzeniem na sztukę z drugiej. Dlatego brawa należą się wszystkim, którzy się z tym tematem zmierzyli.
Organizatorzy dziękują rodzicom, nauczycielom za propagowanie konkursu wśród uczniów szkół oraz Seniorom za liczną odpowiedź na zaproszenie do udziału w konkursie.
Podziękowania kierujemy także do Jury a zarazem Przyjaciół limanowskiej Biblioteki, za rzetelną pracę, fachową ocenę i nieocenione wsparcie bibliotecznych działań 👏👏👏.
O uroczystym podsumowaniu konkursu laureaci zostaną poinformowani telefonicznie bądź mailowo.
Zadanie: „Tytus Czyżewski – pierwszy elektromagnetyczny poeta i malarz z Przyszowej”, dofinansowane ze środków MKiDN w ramach programu: PARTNERSTWO DLA KSIĄŻKI. Partnerem jest GOKSiT Łukowica oraz Biblioteka Publiczna w Łukowicy – Filia w Przyszowej.

Galeria

Pliki do pobrania

Wróć do góry