Wystawa malarska Damiana Wróbla z Limanowej

plakat informujący o wystawie
Limanowski artysta Damian Wróbel zaprasza na wystawę pt.: „W każdym ładnym diabeł siedzi”, dotyczącej tematyki piekła i demonów. Szatańskie motywy na obrazach pochodzącego z Limanowej malarza wywołują niepokój i skłaniają do refleksji. Artysta debiutował na Kompasie Młodej Sztuki w 2021. Inspirację czerpie z malarstwa nowożytnego, pogranicza horroru. Jak sam twierdzi na jego wyobraźnię wpłynęły ludowe opowieści o wiecznym potępieniu, wywołujące lęk i koszmary, którym dał wyraz w swojej twórczości. Wystawę można obejrzeć w Galerii Otwartej Przestrzeni Kultury we Wrocławiu w dniach od 6 – 22 sierpnia 2022 r. Warto dodać, że w tym roku artysta miał indywidualną wystawę pt.: Uczta” w Miejskiej Galerii Sztuki, działającej przy Bibliotece w Limanowej.
Zapraszamy do zwiedzania wrocławskiej odsłony sztuki limanowskiego artysty.