,,Śladem przeszłości... tropem przyszłości. Książka i biblioteka w limanowskiej przestrzeni czytelniczej''

Spotkanie z kaligrafią

Zdjęcie przedstawia uczetnikó spotkanie z kaligrafią.
Kolejne spotkanie z kaligrafią już za nami. Tym razem pod okiem Pani Lidii Marek- Jurkowskiej uczestnicy ćwiczyli kaligrafię nowoczesną- pismo odręczne, nawiązujące do pisma angielskiego, tzw. kursywy angielskiej. W tym stylu nie musimy trzymać się sztywno reguł rządzących poprawnością konstrukcji litery. Pismo jest bardzo swobodne, luźne, litery w słowach mogą być postawione na różnych poziomach, miękko wijące się jak wąż Boa. Na przygotowanych wcześniej wzornikach i liniaturach uczestnicy ćwiczyli ten styl, by na zakończenie zajęć każdy wykonał wizytówkę z imieniem lub elegancką winietkę na uroczysty obiad.
Warsztaty były częścią projektu ,,Śladem przeszłości…tropem przyszłości. Książka i biblioteka w limanowskiej przestrzeni czytelniczej’’.
Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.