„Tytus Czyżewski - pierwszy elektromagnetyczny poeta i malarz z Przyszowej”.

Zdjęcie przedstawia młodzież podczas warsztatów z aktorką Teresą Dzielską.
Zakończyliśmy cykl warsztatów pod nazwą „Wyrazić abstrakcję” w ramach projektu: ” „Tytus Czyżewski – pierwszy elektromagnetyczny poeta i malarz z Przyszowej”. Autorskie warsztaty prowadziła rodowita limanowianka, aktorka teatralna i filmowa Teresa Dzielska – OFC. Jednym słowem – działo się!!! Były etiudy, abstrakcyjne myślenie, łamanie schematów, wychodzenie poza logikę, praca ciałem, głosem, interpretacja awangardowej poezji Czyżewskiego…a przede wszystkim dobra zabawa. Spotkania przygotowywały młodzież do konkursu recytatorskiego poezji artysty z Przyszowej, który odbędzie się we wrześniu. Warsztaty odbyły się w Bibliotekach – Mszanie Dolnej i w Limanowej. Warsztaty zaowocowały próbami poetyckimi, które będziemy publikować na naszym bibliotecznym profilu. Z podanych przez Teresę Dzielską słów uczestnicy mieli stworzyć wiersz, awangardowy wiersz. I stworzyli…i trzeba przyznać, że z powodzeniem. Gratulujemy! Efekty? Już wkrótce, na razie relacja fotograficzna. DZIĘKUJEMY prowadzącej Teresie Dzielskiej za fantastyczne prowadzenie, entuzjazm i zapał, którym zarażała młodzież oraz uczestnikom za zaangażowanie i profesjonalne podejście do tematu.
Zadanie dofinansowane ze środków MKiDN w ramach programu: PARTNERSTWO DLA KSIĄŻKI.