NASZA Polska - NASZ Hymn

Wykład Agnieszki Bujak pt.”Jak zachować się, gdy napotkasz osobę niesłyszącą”.

Zdjęcie przedstawia prowadzącą oraz uczestników wykładu.
W poniedziałek (20.06.2022 r.) w bibliotece odbył się wykład Agnieszki Bujak pt.”Jak zachować się, gdy napotkasz osobę niesłyszącą”. Prowadząca zaczęła wykład od wprowadzenia zgromadzonych „w świat głuchych”. Przedstawiła ich kulturę i środowisko. Wspomniała również o mitach, stereotypach, które dotyczą osób głuchych. Skąd głusi wiedzą, że dziecko płacze? Jak zawołać osobę głuchą? Jak głusi komunikują się między sobą? Czy Polski Język Migowy jest uniwersalny? Proste pytania – a jednak odpowiedź nie zawsze jest oczywista. Miłym akcentem na zakończenie wykładu była nauka podstawowych zwrotów w PJM. Wykład był pierwszym wydarzeniem otwierającym projekt „Nasza Polska- Nasz hymn”. Zapraszamy na kolejne spotkania.
Wykład dofinansowany w ramach projektu „NASZA Polska – NASZ Hymn” z programu „Patriotyzm Jutra” , którego operatorem jest Muzeum Historii Polski. Program realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.