„Tytus Czyżewski - pierwszy elektromagnetyczny poeta i malarz z Przyszowej”.

30 czerwca zapraszamy na kolejne spotkanie z Tytusem Czyżewskim

Zdjęcie przedstawia plakat inforujący o kolejnym spotkanie z Tytusem Czyżewskim, w ramach realizowanego projektu
30 czerwca o godz. 12.30 zapraszamy na kolejne spotkanie z Tytusem Czyżewskim, w ramach realizowanego projektu. A postać malarza i poety z Przyszowej przybliżą:
prof. zw. dr hab. Alicja Baluch – literaturoznawca, profesor zwyczajny Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Autorka wielu książek naukowych, trzech tomików poezji i książek dla dzieci i młodzieży, wierszem i prozą. W Serii I Biblioteki Narodowej ukazał się w jej opracowaniu tom Tytus Czyżewski. Poezje i próby dramatyczne (1992);
mgr Ewa Leśniak – emerytowana nauczycielka, była Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Przyszowej. Regionalistka interesująca się kulturą, historią wsi Przyszowa, znawczyni gwary miejscowej. Autorka tekstów i artykułów o wsi Przyszowa.
Wydarzenie pod Honorowym Patronatem Starosty Limanowskiego Mieczysława Urygi oraz Burmistrza Miasta Limanowa Władysława Biedy.
Honorowy Patronat: TV28 i Radio RDN Nowy Sącz.
Zadanie dofinansowane ze środków MKiDN w ramach programu: PARTNERSTWO DLA KSIĄŻKI.
Partnerem w Zadaniu jest GOKSiT wraz z GBP w Łukowicy – Filia w Przyszowej.