Spotkania autorskie

Jędrzej Pasierski w limanowskiej Bibliotece

Zdjęcie przestawia Jędrzeja Pasierskiego podczas spotkania autorskiego w limanowskiej bibliotece.

Majowe popołudnie (10.05.2022 r.) zgromadzeni w Sali kameralnej spędzili w atmosferze kryminału. Autora – Jędrzeja Pasierskiego miłymi słowami przywitała Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Limanowej – Joanna Michalik. Pisarz opowiadał o swoim dzieciństwie, poprzedniej pracy oraz pisaniu książek jako nowym sposobie na życie. Podczas swojej młodości fascynował się klasyką gatunku kryminału. Lubił czytać książki m.in. Agathy Christie, co prawdopodobnie wpłynęło na jego obecną pasję. Powieści kryminalne autora odnoszą się do realiów małych miejscowości w Beskidzie Niskim. Jędrzej Pasierski chętnie i z otwartością odpowiadał na zadawane pytania, co budowało naturalną atmosferę spotkania. Po spotkaniu można było indywidualnie porozmawiać z pisarzem i nabyć jego książkę z dedykacją. Serdecznie dziękujemy Jędrzejowi Pasierskiemu za odwiedzenie limanowskiej biblioteki oraz spotkanie się z jej czytelnikami.
Spotkanie odbyło się w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki i dofinansowano go ze środków Instytutu Książki, pochodzących z dotacji celowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.