,,Śladem przeszłości... tropem przyszłości. Książka i biblioteka w limanowskiej przestrzeni czytelniczej''

Wykład historyczny dr Tomasza Jacka Lisa dotyczący historii książki i bibliotek na Ziemi Limanowskiej do I wojny światowej

Plakat informacyjny o projekcie pt." Śladami przeszłości...tropek przyszłości. Książka i biblioteka w Limanowskiej przestrzeni czytelniczej"
Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej serdecznie zaprasza na wykład historyczny dr Tomasza Jacka Lisa dotyczący historii książki i bibliotek na Ziemi Limanowskiej do I wojny światowej, który odbędzie się 6 maja ( piątek) o godz. 16.00 w Sali Kameralnej.
Spotkaniem tym rozpoczniemy realizację Projektu pt. ‘’Śladem przeszłości…tropem przyszłości. Książka i biblioteka w limanowskiej przestrzeni czytelniczej’’ dofinansowanego z MKiDN.
Celem zadania jest m.in. promocja książki i czytelnictwa, popularyzacja wiedzy historycznej o naszym regionie oraz integracja lokalnej społeczności.
Prowadzący: dr Tomasz Jacek Lis – absolwent Zespołu Szkół Nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Limanowej. Doktor nauk historycznych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Stypendysta uniwersytetów w Sarajewie i w Splicie. Zajmuje się historią Półwyspu Bałkańskiego, edytorstwem źródłowym, a także historią Sądecczyzny i Limanowszczyzny głównie w okresie zaboru austriackiego. Autor kilkunastu artykułów naukowych i rozdziałów w monografiach naukowych, a także jednej monografii książkowej.
„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury”