Aktualności Biblioteki Miejskiej

Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej zaprasza Czytelników do gry w puzzle

Zdjęcie przestawia puzzle.

W naszej ofercie pojawiły się piękne układanki o różnym stopniu trudności. Zachęcamy do wypożyczania gry do domu. Można przynieść też swoje puzzle, w które już nie gramy i zabrać do domu nową układankę. Serdecznie zapraszamy do zabawy!

Badania dowodzą, że podczas układania puzzli ma miejsce nieustanna aktywność myśli przy udziale obu półkul naszego mózgu. Wszystkie zatem szare komórki poddawane są intensywnej pracy, co znacznie zwiększa ich pojemność oraz wydajność.

Układanie puzzli to cała plejada korzyści „na teraz” i „na potem”. Pozwala nam mianowicie na pełne skupienie, zwiększa naszą koncentrację oraz rozwija kreatywność. Dzięki „poszukiwaniu brakujących elementów układanki” nasz mózg uczy się techniki wizualizacji – będącej bardzo pomocną w dowolnej aktywności fizycznej, następującej po aktywności umysłowej. Tym samym – pośrednio – puzzle mają dobroczynny wpływ także na nasz stan fizyczny, wyrównując oddech, tempo bicia serca, jak również ciśnienie krwi.

Puzzle nie tylko pozytywnie wpłyną na zapamiętywanie i łatwiejsze osiąganie stanu wyciszenia, lecz także poprawią czynność naszego mózgu, a tym samym – jasność umysłu! W konsekwencji szybciej rozprawimy się z uciążliwym mętlikiem w głowie powstałym od nadmiaru obowiązków, jaki często na swoje barki kładziemy. Co w konsekwencji pozwoli nam zmienić pryzmat patrzenia na wiele spraw, które wcześniej urastały do rangi niemożliwych do rozwikłania problemów. A tym samym z nadzieją i odwagą podążać za lepszym jutrem.

Źródło: Brainshop.pl Zdrowie ciała i mózgu/ Dlaczego układanie puzzli jest dobre dla Twojego mózgu?

Wróć do góry